Jdi na obsah Jdi na menu
 


    Malé nahlédnutí do historie oddílu:

Obrazek     Historie oddílu se začala psát již před rokem 1989. Tehdejší název byl TJ ŠZP Hluboká a sdružoval pod sebou  více objektů. Jejich činnost byla rozmanitá - od ježdění pro veřejnost, parkurového ježdění až po dostihy. Oddíl také pravidelně pořádal závody "Cena Hakláku" a na Podskalské louce (nynějším golfovém hřišti) parkury a dostihy. 

Obrazek    Po revoluci došlo k rozpadu ŠZP. V restituci se vracelo velké množství pozemků i koní. Zbytek koní byl rozprodán soukromým majitelům. Vznikla tak paradoxní situace - oddíl sice existoval, ale bez koní. Na čas došlo k zastavení činnosti a areál v Haklových Dvorech byl pronajímán a to p. Františkovi Lomskému, který se věnoval ježdění pro veřejnost a také parkurovému ježdění. 

Obrazek    V roce 2003 převzal jezdecký oddíl areál v Haklových Dvorech znovu do svých rukou a došlo ke změně jeho názvu na nynější JK České Budějovice. Začínalo se téměř od nuly s jednou poničkou Darinkou a koněm Atrejem. Postupně se pronajímaly výběhy, vybudovala  venkovní písková jízdárna, opravila střecha v sedlovně, upravil povrch v jezdecké hale apod.. Práce postupují dodnes a velmi pomalu, ale určitě je naše snaha vidět. 

   

 

Zajímá Vás, jak to u nás vypadá dnes?

Tak se přijďte podívat, rádi Vás uvidíme!